O nás

Rodina Ferenčíků

Zahradnické centrum Ferenčík v Českým Budějovicích je ryze rodinná firma, kterou momentálně naplno přebírá druhá generace. Dlouholeté zkušenosti rodičů a zapojení do provozu od středoškolských let, napomohlo hladkému pokračování rodinné tradice. Přinášení nejnovějších trendů, osobní přístup a výběr těch nejkvalitnějších rostlin je náš životní styl a rádi Vám ho předáváme díky nabídce v našem centru.

Náš rodinný příběh

Naše cesta k otevření prvního zahradnictví začala počátkem devadesátých letech, kdy se panu Luboši Ferenčíkovi podařilo naplnit dlouholetý sen, věnovat se zahradnické profesi naplno. Společně se svou manželkou Bronislavou Ferenčíkovou v roce 1991 založili první provozovnu v zámeckém zahradnictví na Nových Hradech. A právě tam jsme započali vlastní produkci rostlin.
Během několika let jsme se rozrostli o prodejny v Českých Velenicích a Trhových Svinech.
Velkým krokem pro nás bylo otevření zahradnictví v roce 2004 na Borku u Českých Budějovic. Dalším důležitým milníkem byl vstup do Sdružení nezávislých rodinných zahradnických center, které nám otevřelo nové možnosti.

Nové centrum České Budějovice

A jelikož nám začal být areál na Borku pomalu malý, v roce 2013 se nám podařilo zrealizovat náš největší dlouholetý projekt a to výstavbu nejmodernějšího a svou velikostí jedno z největších rodinných zahradnických center v České republice. Tímto momentem jsme do naší země přinesli úplně nový koncept zahradnického centra, ve kterém mimo rostlin najdete i kavárnu, chovatelské potřeby, sezónní dekorace, nábytek, farmářské produkty a jiné potřeby pro váš volný čas.

Rok 2020 a náš zatím poslední projekt nese jméno ZAZUMi. E-shop s vybraným sortimentem a inspirativní místo na webu utvořené tak abychom své služby nabídli také mimo jihočeský kraj a aby se vám snadno nakupovalo a mohli jste tak být #domavklidu
www.zazumi.cz

Staňte se součástí našeho týmu

Nechoďte jen do práce, zkuste práci která je koníčkem! Napište nám.