Nepodceňte přípravu - sbírejte dešťovou vodu

Dešťová voda je na zalévání vhodnější než voda z vodovodu, protože je měkčí a neobsahuje chlór. Rostlinám prospívá a stejně tak vaší peněžence. Pořiďte si co nejvíce barelů, do kterých budete postupně dešťovou vodu odchytávat. Barely nakoupíte za pár stokorun až za pár tisíc. Záleží na velikosti a kvalitě. Doporučujeme investovat do větších a kvalitnějších barelů. Počáteční investice se vám brzy vrátí a při případném zákazu zalévání obecní vodou zachrání vaši zahradu před vyschnutím.

Udržujte půdní vlhkost mulčováním

Mulčování je velmi efektivní při udržování správné vlhkosti půdy. Musí být však provedeno správně a vrstva mulče nesmí být příliš nízká. Doporučená vrstva je minimálně pět centimetrů, lépe až do výšky deseti centimetrů. Kvalitní mulčování zabraňuje nežádoucímu odpařování vody a podporuje její vsakování do půdy. Další výhodou mulčování je omezení růstu plevele.

Pečlivě plánujte rozmístění rostlin

Nastudujte si informace o všech rostlinách, které chcete vysázet a rozplánujte si prostor na zahradě podle toho, jakou toleranci sucha rostliny mají. Vzhledem k tomu, že zatím nic nenasvědčuje tomu, že by fenomén suchých lét ustoupil, bude z dlouhodobého hlediska asi výhodné celkově přejít na sázení a pěstování rostlin, které se se suchem dokáží lépe vyrovnat. Mezi suchomilné druhy rostlin patří například perovskie, devaterník, kručinka, pryšec myrtovitý, pelyněk, plamenka, tařička, hvozdíky, kopíčko žluté, trávnička, dobromysl a další. Pokud si s výběrem vhodných rostlin nevíte rady, přijďte za námi do zahradnického centra Ferenčík. Náš personál odborníků vám se vším poradí.

Nekácejte stromy

Vzrostlý strom zajišťuje přirozené přistínění zahradní plochy, zabraňuje odparu vody a je vítaným útočištěm před horkým sluncem nejen pro ptáky, ale i pro člověka. Každé kácení již vzrostlého stromu si proto dobře rozmyslete.

Kvalitní půda hraje roli

Pravidelně udržovaná a opečovávaná zahrada snese sucho lépe, protože bude celkově v lepší kondici. Pravidelně hnojte například organickým hnojivem nebo dřevěným popelem. Vaše zahrada vám veškerou péči vynahradí.

 

Copyright © 2019 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO