Podzimní měsíce jsou stejně jako časné jarní vhodné pro výsadbu ovocných stromků. Vlhké a pošmourné počasí s teplotami kolem 15°C, tedy to co nám lidem příliš nevyhovuje, jim naopak pomáhá dobře zakořenit.

Večer před plánovanou výsadbou namočíme kořeny v nádobě s vodou. Jámu vykopeme na rýč a půl hluboko, průměr jámy by měl být alespoň 80cm. Na dno vložíme odstraněné travní drny, které poslouží jako přirozené hnojivo. Jámu naplníme kvalitním zahradnickým substrátem, můžeme přidat též hnůj - kravský nebo koňský.

Ovocný stromek sázíme tak hluboko, aby roub byl zřetelně vidět nad zemí. Zeminu ušlapeme, nově zasazený stromek připevníme kůlkem, který zajistí stabilní oporu při nepřízni počasí a správný růst na začátku.

Při sázení ovocných stromků se dáváme pozor na důkladnou zálivku. Stromek zalijeme alespoň čtyřmi velkými konvemi vody. Pokud při sázení ovocných stromků zjistíme, že stanoviště je sušší třeba vlivem počasí, můžeme nalít vodu i pod stromek ještě před samotným sázením. V případě nedostatku srážek v období po výsadbě nezapomeneme nově zasazený stromek zalévat až do zámrazu.

Copyright © 2020 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO