Rozhodně nejste jediní. Jak to víme? Hned po Vánocích zaznamenáváme v zahradnických centrech zvýšený zájem o pokojové rostliny – nejen o ty běžné, ale především o větší exempláře, které prázdné místo po vánočním stromku spolehlivě vyplní.

Zelené pokojové rostliny

Střední nebo velká zelená pokojová rostlina umístěná do vhodného obalu tak, aby s ním tvořila jeden designový celek, může být výrazným doplňkem interiéru. Kdo z vás sleduje lifestylové časopisy, jistě nám dá za pravdu: krásný interiér se bez pokojové rostliny, která tvoří právě tu pomyslnou „třešinku na dortu“, prostě neobejde.

Také rostliny podléhají módním trendům, které se po uplynutí několika let mohou znovu vracet. Proto zjišťujeme, že druhy jako tchýnin jazyk (Sansevieria) nebo fíkus jsou opět velmi často používaným doplňkem trendových interiérů. Možností na výběr je však samozřejmě mnohem více – v našem zahradnickém centru najdete oblíbené druhy i méně známé tropické a subtropické rostliny, které prodáváme i ve větších exemplářích a které se v posledních letech těší zájmu vás, našich zákazníků.

Péče o pokojové rostliny

A odpověď na častou otázku, zda je vhodné právě v tomto období pokojové rostliny nakupovat? Určitě ano, samozřejmě za předpokladu, že budete nakupovat u skutečných odborníků. Je velmi důležité, aby prodej nekončil zaplacením u pokladny! Zvláště v zimním období je velmi důležité rostlinu dostatečně zabalit, aby při přenášení z prodejny neutrpěla mrazem, a zajistit převoz ve vyhřátém automobilu. Se zakoupenou rostlinou je třeba chvátat rovnou domů a zabránit jejímu možnému nachlazení.

A ještě něco: Mějte na paměti, že všeho moc škodí, a zalévejte opatrně: u pokojových rostlin se mnohem častěji setkáváme s problémy způsobenými přelitím než nedostatečnou zálivkou. Platí to zejména v zimním období!

Copyright © 2020 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO