Kanadské borůvky, které si vypěstujete na vlastní zahradě.

 

Keře dorůstající výšky 120 – 150 cm na jaře krásně bíle kvetou, pak jsou ozdobeny modrými plody a na podzim se jejich listy barví červeně, u kanadské borůvky se tak snoubí krása s užitkem. 

Odrůdy aktuálně prodávané bývají samosprašné, ale pokud vedle sebe zasadíte dva různé kultivary, zvednete si tím úrodu borůvek klidně i o pětinu. Při dobré péči umí borůvkový keř vyprodukovat

Kanadská borůvka potřebuje kyselou zem, proto se sází buďto do rašeliny, nebo do speciálního substrátu pro borůvky s kyselým pH. Keře sázejte na slunné stanoviště nebo do polostínu, borůvky potřebují slunce, aby dozrály. Rozestupy mezi jednotlivými keři by měly být minimálně 60 cm, spíše 1m.

Jak se starat keře kanadských borůvek?

 

Borůvky se prořezávají tak, že se na jaře nejprve odstraní suché větve. První rok po výsadbě je třeba zakrátit jednotlivé výhony, aby se podpořil jejich obrost. Další roky se pak řezem prosvětluje keř, aby se do něj dostalo světlo a vzduch. Tím se zabrání vzniku plísňových chorob a podpoří se dozrávání plodů. Pamatujte, že borůvky plodí na letorostech z předchozího roku, tomu je třeba přizpůsobit řez.

Copyright © 2020 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO