To, že rostliny potřebují vodu k životu, to všichni samozřejmě víme. Věděli jste ale, že některé rostliny se mohou pěstovat ve vodě a nepotřebují zeminu? Kořeny, které rostlině narostou ve vodě, jsou dokonale přizpůsobeny těmto podmínkám, a proto neuhnívají. Nelze však doporučit, abyste květinu pěstovanou klasicky v substrátu, z něj pouze vyndali, omyli kořeny a dali jí do vody. Rostlina totiž vytváří jiný druh kořenů v substrátu a jiný ve vodě.

Bílé „vodní“ kořeny se téměř vznášejí ve vodě a mohou tak naplnit celou vázu, vytvoří tak úchvatnou a zcela jedinečnou podívanou. Pěstování rostlin ve vodě se nazývá hydroponie a pravděpodobně jste je tak už někdy sami pěstovali, například při řízkování rostlin.

A které druhy pokojových rostlin mohou být ve vodě pěstovány? Tak třeba Monstera, Syngonium, Dtacaena, Philodendron nebo Clusia. I když se nemusíte starat o zalévání, stejně tyto rostliny potřebují malou péči. Je třeba hlídat, aby se do vody nedostaly listy, které by v ním mohly pak uhnívat. Občas je také třeba vyměnit vodu za čistou, vymýt vázu a opatrně opláchnout kořeny. Rostliny hnojíme speciálním hnojivem pro hydroponické pěstování.

Copyright © 2020 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO