Podzimní hnojiva obsahují snížené množství dusíku a naopak vyšší množství draslíku. Draslík pomáhá vyzrávání rostlinných tkání, tím se zvyšuje jejich pevnost a odolnost proti mrazům. Správně vyživené rostliny také lépe čelí houbovitým chorobám.

Hořčík obsažený v podzimních hnojivech pomáhá zabránit předčasnému žloutnutí listů a hnědnutí jehličí. Právě konifery mají rády na podzim přihnojení hořkou solí.

Užitkové záhony po sklizni obohatíme o vyčerpané hnojivo nejlépe zapracováním organických hnojiv – vhodné jsou například granulované hnoje – koňský a kravský. Na jaře pak již nemusíme před sázení zeleniny myslet na hnojení záhonů. Zbytky po sklizni kompostujeme, pro nastartování rozkladného procesu použijeme urychlovač kompostu.

Podzimní hnojení trávníku

Při podzimním hnojení nesmíme zapomenout také na trávník, pro který použijeme speciální trávníkové hnojivo. Začít s ním lze již od poloviny srpna.

Po suchém létu stále ještě není dostatek spodní vody a tak nezapomeneme i na podzim zahradu občas zalít.

Pamatujte, že květiny, stromy a keře, které jsou v dobré kondici před začátkem zimy, mají větší šanci na přečkání období klidu a úspěšné jarní pučení.

Copyright © 2020 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO