Podzimní dekorace do truhlíku

Zasazené květiny začínají chřadnout, ranní mrazíky jim nedělají dobře a truhlíky na balkonech a na oknech už ani zdaleka nevypadají tak barevně a vesele, jako tomu bylo v létě. Neznamená to však, že tyto rostliny musíte nutně nahrazovat za umělé nebo do květináčů zapichovat větvičky. Existují i další druhy květin, které chladnější počasí vydrží a postarají se o ozdobu oken a balkonů až do tužší zimy.

Pestrobarevné chryzantémy

Jednou z těchto rostlin jsou nízké chryzantémy (lidově listopadky nebo kateřinky), které mohou venku vydržet až do prvních silnějších mrazů. Jde o velmi pěkné a dekorativní květiny, které působí velmi vkusně, zvláště pokud vysadíme více odrůd a barevných variant do jednoho truhlíku. Začínají kvést již nyní a vydrží Vám až do zimy, díky čemuž jsou jako podzimní dekorace do truhlíku ideální.

Chryzantéma původem pochází z Asie, konkrétně z Číny a Japonska, kde jsou tyto rostliny velmi oblíbené. O její oblíbenosti svědčí i fakt, že v Japonsku se dostala až na královskou pečeť. Budete-li tyto podzimní krásky zalévat a hnojit, čeká vás záplava květů až listopadu.

Podzimní astry

Další květinou, která podzimní počasí zvládá poměrně dobře, je astra. Jedná se o rostlinu původem ze Severní Ameriky dostupnou v několika barevných variantách, z nichž lze doporučit růžovou, fialovou nebo třeba modrou. Existují odrůdy kvetoucí časně, poloraně a pozdně, při správném výběru kultivarů se můžete těšit z květů od počátku září až do samého konce října. Na plochu jednoho metru čtverečního vysázejte čtyři rostliny, krásně se vám zapojí a vytvoří záplavu květů. 

Podzimní nádoby

Variací rostlin, které můžete použít jako podzimní dekoraci do truhlíků a nádob, je však nepřeberné množství. Stále zelené okrasné dřeviny můžete nakombinovat s vřesy a vřesovci, dozdobit stříbrným drátovcem, fialovou okrasnou kapustou. Vděčnými květinami jsou také macešky. Truhlíky lze ještě osadit některým z druhů stálezelených zakrslých okrasných dřevin či keříků, které slouží k doplnění zeleně.

Podzimní dekorace na dveře

Nejběžnější podzimní výzdobou dveří jsou věnce. Můžete si koupit již vyrobený podklad ze slámy nebo proutí, nebo si jej zaplést vlastními silami a získat tak ozdobu přesně podle vašich představ. Kromě proutí se věnce pletou také třeba ze stálezelených rostlin, například z břečťanu.

Základ věnce tvoří jeho korpus, umělé korpusy lze koupit v obchodě, květinářství či zahradním centru. Nicméně vkusnější jsou korpusy z přírodních materiálů, nejčastěji se používá proutí, sláma nebo několik užších větví svázaných dohromady. Dále budete potřebovat tavnou pistoli s náplní či jinou alternativu pro upevnění dekoračních materiálů (například vázací drát). 

Věnec si ozdobte podle svého gusta, nejčastěji se k ozdobení používají drobné větvičky jehličnanů, které se zapichují blízko sebe tak, aby nebyl vidět korpus věnce. Věnec obmotejte tenkým drátem, který jej zpevní a zároveň téměř není vidět. Jako další dekorační prvky můžete použít sušené květiny, plodiny, barevné listy a stuhy. Tyto dekorace přilepte tavnou pistolí, aby na věnci lépe držely. 

 

Copyright © 2019 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO