Máte také léto spojené chutí sladkých a voňavých jahod? Nemeškejte a zasaďte si sazenice jahod právě teď! Máme pro vás jednouplodící jahody i stáleplodící jahodníky. 

 Jak správně pěstovat jahody?

Jahody vysaďte do kvalitního substrátu, ať už pro zahradu nebo speciálního pro jahody. Sázejte je do sponu, zhruba 25cm od sebe. Proti prorůstání plevelu se používá netkaná textilie, ještě lepší varinatou je dřevovlna, která zem pod jahodami tolik nezahřívá. Jahody potřebují hodně živin, použijte například Kristalon na jahody. Při dobé péči jeden keřík urodí až 0,5kg jahod. Jednouplodící jahodník (také se jim říká červnové) plodí velkou úradu na začátku léta, zhruba po dobu tří týdnů, stáleplodící zaplodí také na začátku léta, pak má krátkou přestávku zhruba 2-3 týdny, pak plodí kontinuálně až do konce léta.

Jednouplodící jahody jsou tedy vhodné pro ty z vás, kteří potřebují větší úrodu na zavařovaní nebo skladování ve zmrazeném stavu, stáleplodící naopak rádi využijí ti, kteří si chtějí přes léto sem tam utrhnout čerstvou jahodu.

Tak sázejte, pečujte, pěstujte, sklízejte a chystejte smetanu.

 

Copyright © 2020 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO