U nás nabízíme vysoce kvalitní sadbu jahod od českého pěstitele – jahodárny Vraňany.

Všechny nabízené odrůdy jsou velkoplodé a mají  vysoký výnosový potenciál, což znamená, že rostlina ve 2.roce po výsadbě dokáže plodit až 1.5kg jahod.

A které odrůdy sazenic jahod například u nás můžete najít?

Odrůdy jahod

Rané odrůdy jahod:

Elvíra – velké lesklé, pevné plody s červenou dužninou, chuť je navinulá, jemná, slabě aromatická. Plodnost je velké a odolnost proti chorobám vysoká.

Elsanta – pevný, velmi velký plod, středně lesklý a světle červený. Dužnina je světlá, plná a výrazně šťavnatá. Chuť je sladká a aromatická. Plodnost je velká.

Honeoye  –  velký a středně velký plod, je intenzivně lesklý, tmavě červený. Dužnina středně pevná, chuť je nasládlá, aromatická. Plodnost je velká, odolnost proti chorobám je vysoká.

Rumba Novinka plody velké, plně červené a lesklé atraktivního vzhledu. Velice raná odrůda. Odolnost na všechny známé nemoci je vysoká.

Polorané odrůdy jahod:

Karmen – česká odrůda s atraktivními velkými, ledvinovitými plody, tmavě červené, lesklé barvy. Dužnina je tmavě červená, šťavnatá s dutinkou. Chuť je velmi sladká a aromatická. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám. Plody o váze až 200g.

Sonáta: Novinka Velké, těžké, lesklé plody pravidelně krátce kuželovitého tvaru světle červené barvy. Chuť je výrazně sladká, šťavnatá velice lahodná.

Korona – středě velký plod, lesklý, červený. Dužnina je červená, pevná a velmi šťavnatá. Chuť je navinulá, aromatická. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám.

Senga Sengana – velice oblíbená odrůda, plody dobré kořeněné chuti střední velikosti, tmavě červené lesklé barvy. Dužnina je středně pevná, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá a aromatická. Plodnost je velká, jedna rostlina má až 150 plodů.

Polka – plody jsou středně velké, tupě kuželovitého tvaru, tmavě červené barvy. Dužnina plodů je pevná s delší trvanlivostí, chuť je středně sladká. Odrůda je velice výnosná. Odolná vůči houbovým chorobám.
Darselect – veliké plody světle červené barvy výrazně sladké. Plod je pevný a šťavnatý. Odolnost proti chorobám vysoká.

Pozdní odrůdy jahod:

Bounty – středně velký plod, je silně lesklý, tmavě červený. Dužnina je tuhá, středně červená. Chuť je sladká, aromatická. Plodnost je velká, odolnost proti plísni šedé je střední, je náchylná na jarní mrazíky.

Symphony – Novinka  plody středně veliké světle červené s výrazným ovocným aroma. Chuť je šťavnatá sladká. Vhodná do všech pěstitelských oblastí.

Stáleplodící odrůdy jahod:

Selva – velké, pevné plody jemně aromatické, světle červené. Nenáročná na ošetřování během pěstování a ze všech stáleplodících nejvitálnější. Odrůda má obrovský výnos plodů. Plodí od června do října.

Aromas – velice plodná a chutná odrůda. Plody velké a výrazným aroma. Zdravotní stav rostlin je výborný. Plodí od června do října. 

Přehled odrůd je pouze orientační, nemusí odpovídat aktuáolní nabídce v zahradnickém centru.

Navštivte zahradnické centrum Ferenčík, kde Vám nabízíme prodej sazenic jahod a rádi Vám poradíme i s jejich pěstováním. 

 

Copyright © 2020 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO