Co jsou vlastně masožravé rostliny? Většina lidí si představuje masožravou rostlinu v podobě známé Adély ve filmu s Milošem Kopeckým. Ve skutečnosti masožravé květiny nemají tak výrazné květy jako Adéla, jsou spíše nenápadné a svou oběť lákají na sladkou šťávu.

V přírodě se většinou tyto rostliny nacházejí v místech, kde půda neobsahuje tolik živin, například v písčitých a kamenitých oblastech nebo bažinách, jednoduše v půdách s nedostatkem dusíku.

Pěstování masožravých rostlin doma není příliš náročné. Aby masožravá rostlina dobře rostla a měla vše potřebné, tak jim postačí zajistit rozptýlené světlo a neustále vlhký substrát, nejlépe kombinaci křemičitého písku a rašeliny.

Masožravé rostliny lákají hmyz na své pasti a hmyz využívají jako doplněk stravy, proto není třeba rostlinu denně krmit. Pokud se jí nepovede nalákat hmyz do pasti, tak jí můžete přilepšit jednou kořistí týdně. Vyvarujte se ale častého krmení a nezaplňujte jí všechny pasti. V letním období je masožravá rostlina schopna obstarat si potravu sama. Rostliny nejsou přímo závislé na živočišné potravě, proto krmení neberte jako nutnost. Slouží pouze pro doplnění živin a správný růst.

Masožravé rostliny se dobře pěstují a skvěle vypadají v kulatých skleněných nádobách nebo dekorativních skleníkách. Vytvoří si uvnitř svoje mikroklima, substrát nebude tolik vysychat. Doplníte-li aranžmá kameny nebo suchým dřevem, budete mít v interiéru neotřelý prvek.

 

Copyright © 2020 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO