Nádherné veliké, exoticky vyhlížející květy můžete mít na své zahradě i vy. Při pohledu na květy obsypaný ibišek bahenní si budete připadat jako na exotické dovolené.

Bahenní ibišek je bylina, není to tedy stromek nebo keřík, jak jsme zvyklí u zahradních ibišku syrských.  Sice pochází z Floridy, avšak jeho mrazuvzdornost až do mínus 25 stupňů nám umožňuje jej pěstovat jako trvalku i v našich zahradách. Ibišek bahenní dorůstá zhruba do výšky 60cm, má rád vlhké stanoviště v polostínu i na slunci. Sází se do běžného zahradnického substrátu. Je dobré jej zamulčovat kůrou, aby se v zemi držela vlhkost. Po zakořenění pak stačí zalévat přibližně jednou týdně, samozřejmě vše závisí na počasí. Pro jeho dobré přezimování je třeba jej nezapomenout na podtim zalévat, jeho silné kořeny nesmí vyschnout. Na jaře je dobře seříznout zaschlé výhony zhruba 5cm nad zemí, rostliny začínají rašit většinou až v květnu.  Kvete zhruba od poloviny léta.

Ibišek bahenní je krásnou nenáročnou rostlinou s atraktivními růžovými, červenými nebo bílými květy, které dosahují velikosti XXL.

Copyright © 2020 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO