Zahradnictví Luboš Ferenčík

 

Vše začalo v roce 1991, kdy manželé Ferenčíkovi koupili Zámecké zahradnictví v Nových Hradech a založili soukromou živnost s názvem Zahradnictví Luboš Ferenčík. V historických prostorách vedle zámku vznikla malá prodejna a po částečné rekonstrukci skleníků zde započala vlastní produkce rostlin. Po třech letech se firma rozšířila o prodejnu v Českých Velenicích. Obě provozovny nebyly zásobovány pouze z vlastní produkce, ale i od českých a moravských dodavatelů. Obchodu v Českých Velenicích se dařilo, především díky nákupům zahraničních zákazníků. To umožnilo firmě otevřít v roce 1997 další provozovnu v Trhových Svinech. Postupem času zde díky větším prostorám vzniklo menší zahradnické centrum, které má své zákazníky dodnes.

Zahradnictví České Budějovice

­

V roce 2001 společnost využila příležitosti a otevřela malou prodejnu v areálu velkoobchodu Makro v Českých Budějovicích. Z ekonomických důvodů byly postupně provozovny v Nových Hradech a Českých Velenicích uzavřeny. Aktivity byly přesunuty směrem do Českých Budějovic. Vzhledem k malé kapacitě v prodejních prostorách Makro byl v roce 2004 realizován plán na vybudování velkého zahradnického centra a to na Borku nedaleko Českých Budějovic. Rychlý růst firmy vedl její majitele k založení společnosti s ručením omezeným, která vznikla v únoru 2007.

Zahradnické centrum České Budějovice

­

Společnost je od roku 2005 součástí Sdružení zahradnických center. Dne 9. 11. 2013 bylo otevřeno naše největší zahradnické centrum na jihu Čech. Zahradnictví Ferenčík dnes najdete v přímo ve městě České Budějovice v ulici Generála Píky u kruhového objezdu s Okružní ulicí.

Copyright © 2020 Ferenčík s.r.o.| Vytvořilo INIZIO