Ferenčík.cz
Kde se nacházíte: Úvodní strana sipecka   O nás

O nás

Vše začalo v roce 1991, kdy manželé Ferenčíkovi koupili Zámecké zahradnictví v Nových Hradech a založili soukromou živnost s názvem Zahradnictví Luboš Ferenčík. V historických prostorách vedle zámku vznikla malá prodejna a po částečné rekonstrukci skleníků zde započala vlastní produkce rostlin. Po třech letech se firma rozšířila o prodejnu v Českých Velenicích. Obě provozovny nebyly zásobovány pouze z vlastní produkce, ale i od českých a moravských dodavatelů. Obchodu v Českých Velenicích se dařilo, především díky nákupům zahraničních zákazníků. To umožnilo firmě otevřít v roce 1997 další provozovnu v Trhových Svinech. Postupem času zde díky větším prostorám vzniklo menší zahradnické centrum, které má své zákazníky dodnes.

Zahradnictví České Budějovice

V roce 2001 společnost využila příležitosti a otevřela malou prodejnu v areálu velkoobchodu Makro v Českých Budějovicích. Z ekonomických důvodů byly postupně provozovny v Nových Hradech a Českých Velenicích uzavřeny. Aktivity byly přesunuty směrem do Českých Budějovic. Vzhledem k malé kapacitě v prodejních prostorách Makro byl v roce 2004 realizován plán na vybudování velkého zahradnického centra a to na Borku nedaleko Českých Budějovic. Rychlý růst firmy vedl její majitele k založení společnosti s ručením omezeným, která vznikla v únoru 2007.

Zahradnické centrum České Budějovice

Společnost je od roku 2005 součástí Sdružení zahradnických center, které se skládá z devíti členů z různých regionů České republiky. Toto sdružení přináší výhody ve společném jednání s dodavateli, v podpoře prodeje či větší informovanosti jednotlivých členů. V současné době je realizována postupná spolupráce v reklamních a marketingových oblastech. Výhodou je též společná příprava vzdělávacích programů pro odborný personál, inspirativních návštěv veletrhů či prohlídek zahraničních zahradnických center. Sdružení zahradnických center také vydává pětkrát ročně zpravodaj pro své zákazníky. 

Dne 9. 11. 2013 bylo otevřeno naše největší zahradnické centrum na jihu Čech. Zahradnictví Ferenčík dnes najdete v přímo ve městě České Budějovice v ulici Generála Píky u kruhového objezdu s Okružní ulicí.  

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Rozkvétáme s Vámi již 25let. 

 Navštivte náš facebook 

 
Zahradníkův rok
Svíčky YANKEE

Nejintenzivnější provonění interiéru přírodními...

Sekery Fiskars AKCE

AKCE NA MĚSÍC PROSINEC 2016 K nákupu sekery Fiskars...

Skleněné vánoční ozdoby

Nádherně ručně foukané a malované skleněné...

Listopad v zahradě

Zahrada v listopadu již neláká k pobytu venku a díky...

 
 
TOPlist